Δικαιολογητικά που θα πρέπει να κατατεθούν στη Γραμματεία του Τμήματος Μηχανικών Χωροταξίας και Ανάπτυξης της Πολυτεχνικής Σχολής ΑΠΘ
  • Αίτηση απαλλαγής μαθήματος
  • Πίνακας με τις αντιστοιχίσεις μαθημάτων, συμπληρωμένος σε όλα τα πεδία (σύμφωνα με το πρότυπο που επισυνάπτεται).
  • Πρόγραμμα Σπουδών του τμήματος προέλευσης. Σε περίπτωση δημοσιοποίησης των προγραμμάτων Σπουδών μόνο στο διαδίκτυο, οι ενδιαφερόμενοι να το εκτυπώσουν και να το καταθέσουν μαζί με την αίτησή τους.
  • Αναλυτική Βαθμολογία του τμήματος προέλευσης.
  • Σημείωμα του διδάσκοντος του μαθήματος του ΤΜΧΑ, για το οποίο αιτείται ο φοιτητής αντιστοίχηση, ότι συναινεί στην αναγνώριση του μαθήματος από το τμήμα προέλευσης με το μάθημα που διδάσκει. Υπάρχει ενδεχόμενο να ζητηθούν από τους διδάσκοντες επιπλέον στοιχεία για το μάθημα του τμήματος προέλευσης.
Από τη Γραμματεία
Τρίτη, 11 Δεκεμβρίου 2012