Δευτέρα, 05 Μαΐου 2014

Ο Λέκτορας Γ. Γριτζάς συμμετέχει στα μαθήματα του Λαϊκού Πανεπιστημίου για την Κοινωνική και Αλληλέγγυα Οικονομία

Ημερομηνία

Θέμα

Εισηγητές

Δευτέρα

5.05.2014

7.00 - 9.00 μμ

Εναλλακτικοί οικονομικοί και πολιτικοί χώροι: Προσεγγίσεις και πρακτικές.

Γιώργος Γριτζάς, Λέκτορας Τμ. Μηχανικών Χωροταξίας και Ανάπτυξης ΑΠΘ

Κάρολος Καβουλάκος, Λέκτορας Τμ. Πολιτικών Επιστημών ΑΠΘ

Αίθουσα του 1ου ορόφου του Εργατικού Κέντρου Θεσσαλονίκης, Αριστοτέλους 32 και Ολύμπου.

Το συνολικό πρόγραμμα θα το βρείτε στο www.univsse.gr

Πληροφορίες για το εγχείρημα:

“Το Λαϊκό Πανεπιστήμιο Κοινωνικής Αλληλέγγυας Οικονομίας δημιουργήθηκε στη Θεσσαλονίκη το 2013 από την ΠΡΩ.Σ.Κ.ΑΛ.Ο. (Πρωτοβουλία Συνεργασίας για την Κοινωνική και Αλληλέγγυα Οικονομία, www.proskalo.net).

Απευθύνεται στους πολίτες, που συμμετέχουν στις πάσης φύσεως συλλογικότητες της κοινωνικής αλληλέγγυας οικονομίας, αλλά και σε κάθε άλλο ενδιαφερόμενο πολίτη.

Στοχεύει στην προώθηση της εκπαίδευσης, κατάρτισης, επιμόρφωσης και πληροφόρησης των συμμετεχόντων στις ιδέες, αξίες και αρχές της κοινωνικής και αλληλέγγυας οικονομίας, της άμεσης δημοκρατίας και του συνεργατισμού.”

02/05/2014