Τρίτη, 02 Απριλίου 2024 - Τετάρτη, 03 Απριλίου 2024

Την Τρίτη 2 και την Τετάρτη 3 Απριλίου 2024 από τις 11:00 – 18:00 στελέχη εταιριών θα βρίσκονται στο ΚΕΔΕΑ ΑΠΘ (3ης Σεπτεμβρίου, δίπλα στη φοιτητική λέσχη) και μπορείς να τους συναντήσεις για να αφήσεις το βιογραφικό σου και να περάσεις από μια συνέντευξη.

Μπες ΕΔΩ και

• Τσέκαρε ποιες εταιρίες συμμετέχουν φέτος (ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΣΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ),
  • Δήλωσε συμμετοχή έως τις 31 Μαρτίου 2024,
  • Για να προετοιμαστείς καλύτερα δες εδώ και κάνε εγγραφή στα on-line εργαστήρια προετοιμασίας (βιογραφικό & συνέντευξη),
  • Έλα να ακούσεις στο από τα στελέχη των επιχειρήσεων τα προγράμματα πρακτικής άσκησης και απασχόλησης, καθώς κι άλλα θέματα χρήσιμα για τη σταδιοδρομία σου!

Χρήσιμο να ξέρεις:

• Οι εταιρίες κάθε ημέρα είναι διαφορετικές! Οπότε σημείωσε ποια ημέρα συμμετέχει η εταιρία που θέλεις να συναντήσεις.
  • Με την εγγραφή σου παρακαλούμε να δηλώσεις ποιες επιχειρήσεις επιθυμείς να συναντήσεις (μπορείς και όλες!).
  • Να έχεις μαζί σου το βιογραφικό σου εκτυπωμένο σε πολλά αντίτυπα, ή/και σε USB ώστε να τα καταθέσεις στις εταιρίες που θα δεις.
  • Οι Ημέρες Καριέρας είναι για όλους τους φοιτητές και αποφοίτους του ΑΠΘ.

Στη φετινή διοργάνωση «Job & Internship Fair» θα έχεις τη δυνατότητα να συναντήσεις εκπροσώπους επιχειρήσεων και να συζητήσεις μαζί τους το μέλλον σου…

12/03/2024